Woda kokosowa z www.bee.pl jest często stosowana w zbilansowanej diecie. Sportowcy, celebryci i ludzie, którzy dbają o siebie lubią ten niskokaloryczny napój ze względu na jego pozytywne właściwości. Czym jest woda kokosowa, jak wpłynęła na organizm i dlaczego w ogóle warto ją pić?

Skąd się bierze woda kokosowa?

Ten przezroczysty, lekko zawiesisty płyn znajdujący się w młodych, zielonych kokosach zyskuje coraz większą renomę, przede wszystkim za sprawą celebrytów i osób znanych z życia społecznego. Tego napoju niekoniecznie trzeba mylić z mlekiem kokosowym, które kupuje się z pomocą miąższu kokosa. Woda kokosowa nie zawiera dodatkowego tłuszczu, w który nazbyt obfituje mleko tego samego orzecha. Płyn kokosowy ma lekko nieprzyjemny posmak. Doskonale chłodzi w tropikalny dzień i dostarcza wodę do organizm. Napój ten jest niskokaloryczny i stanowi doskonałą alternatywę dla słodkich napojów owocowych i gazowanych.

Jakie walory zdrowotne ma woda kokosowa?

Wiele osób uważa wodę kokosową za jeden z najzdrowszych napojów na świecie. Nie dostarcza ona cholesterolu i tym samym nie zawiera tłuszczu. Obejmuje tylko wszelkie pierwotne formy glukozy. Jest potencjalnym źródłem całego mnóstwa drogich składników, takich jak:

  • potas,
  • magnez,
  • wapń,
  • żelazo,
  • mangan,
  • cynk,
  • witaminy z grupy B.

Jakie jest działanie wody kokosowej na ciało człowieka?

Woda kokosowa jest popularnie używana jako środek energetyzujący i łagodzący w krajach na całym świecie o równikowym klimacie. Zawiera minerały i elektrolity, które zapobiegają brakowi wody w organizmie. Używanie wody kokosowej jest doskonałym rozwiązaniem, aby pozostać nawodnionym. Badania wykazują, że woda kokosowa może zwiększyć przepływ krwi i zminimalizować ryzyko udaru i zawału serca. Pomaga naszemu organizmowi produkować więcej inteligentnego cholesterolu (HDL), a nawet reguluje specjalne spożycie cukru. Regularne spożywanie tej wody ma pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy.

Kto powinien pić wodę kokosową?


Woda kokosowa polecana jest dla osób, które chcą schudnąć. Bioaktywne enzymy poprawiają ogólne funkcjonowanie układu pokarmowego, wspomagają trawienie i zwiększają tempo przemiany materii. W przypadku problemów żołądkowych lub zatrucia warto wypić szklankę H2O z kokosa. Polecany jest dla podróżników tropikalnych, którzy doświadczają biegunki i wielu innych problemów trawiennych. Woda kokosowa ma całe mnóstwo zalet zdrowotnych, sportowcy uwielbiają ten napój. Własności wody kokosowej wzbogacają wodę kokosową o wysoką zawartość elektrolitów.