Woda kokosowa jest popularnym wyborem dla zrównoważonej diety. Sportowcy, celebryci i ludzie dbający o siebie uwielbiają ten niskokaloryczny napój za jego pozytywne właściwości. Czym jest woda kokosowa, jak wpływa na nasz organizm i czy naprawdę zasługuje na naszą uwagę?

Jaki wygląd ma woda kokosowa?

Przezroczysty, lekko mętny płyn znajdujący się w młodych, zielonych kokosach zyskuje obecnie coraz większą popularność, głównie za sprawą celebrytów i osób publicznych. Napoju tego nie należy mylić z mlekiem kokosowym, które kupuje się z miąższu kokosa. Woda kokosowa jest pozbawiona tłuszczu, który znajduje się w obfitości w mleku tego samego orzecha. Płyn zawarty w kokosie ma lekko orzechowy posmak. Doskonale orzeźwia w upalny dzień i nawilża ciało. Napój ten jest niskokaloryczny i stanowi doskonałą alternatywę dla słodkich napojów owocowych i drinków.

Dlaczego woda kokosowa jest taka zdrowa?

Wiele osób uważa wodę kokosową za najzdrowszy napój na świecie. Nie zawiera cholesterolu i prawdopodobnie nie zawiera tłuszczu. Zawiera tylko naturalne cukry. Jest potencjalnym źródłem wielu cennych składników, takich jak:

  • potas,
  • magnez,
  • wapń,
  • żelazo,
  • mangan,
  • cynk,
  • witaminy z grupy B.

Jak woda kokosowa wpływa na nasz organizm?

Woda kokosowa jest powszechnie stosowana w krajach o tropikalnym klimacie do energetyzowania i gaszenia pragnienia. Dzięki zawartości minerałów i elektrolitów zapobiega odwodnieniu organizmu. Korzystanie z wody kokosowej to doskonały sposób na trzymanie właściwego poziomu nawodnienia. Według badań, woda kokosowa może poprawić krążenie krwi i zmniejszyć ryzyko udaru i zawału serca. Pomaga naszemu organizmowi w produkcji lepszego cholesterolu (HDL), a także reguluje wchłanianie cukru. Regularne spożywanie tej wody ma pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy.

Kto powinien pić wodę kokosową?

Woda kokosowa jest polecana dla wielu osób odchudzających się. Bioaktywne enzymy poprawiają funkcjonowanie układu pokarmowego, wspomagają trawienie i zwiększają metabolizm. W przypadku problemów żołądkowych lub zatrucia warto wypić szklankę wody kokosowej. Jest często polecany podróżującym w tropiki, cierpiącym na biegunkę i inne dolegliwości trawienne. Woda kokosowa ma wiele korzyści zdrowotnych, ale sportowcy uwielbiają ten napój. Właściwości wody kokosowej wzbogacają ją o wysoką zawartość elektrolitów, które mogą powodować niedobory minerałów po treningu. Warto zauważyć, że woda kokosowa ma doskonałe właściwości dla skóry i włosów.